Borough - Borough and Parish Council Elections - Thursday, 2nd May, 2019

Election summary for Constituencies
Constituencies Elected candidates Elected party or parties
Airfield Geoffrey Hipperson The Conservative Party Candidate
Mike Howland
Bircham with Rudhams Chris Morley
Brancaster Bob Lawton
Burnham Market & Docking Sam Sandell The Conservative Party Candidate
Clenchwarton David Whitby The Conservative Party Candidate
Denver Alan Thomas Holmes
Dersingham Tony Bubb The Conservative Party Candidate
Judy Collingham The Conservative Party Candidate
Downham Old Town Shimit Bharat Patel The Conservative Party Candidate
East Downham Josie Ratcliffe Liberal Democrat
Emneth & Outwell Chris Crofts The Conservative Party Candidate
Harry Arthur Sidney Humphrey The Conservative Party Candidate
Fairstead Gary Ian Howman Labour Party Candidate
Margaret Rose Wilkinson Labour Party Candidate
Feltwell Adrian John Lawrence The Conservative Party Candidate
Martin Stuart Storey The Conservative Party Candidate
Gayton & Grimston Colin Manning The Conservative Party Candidate
Andrew Michael de Whalley Green Party
Gaywood Chase Christine Hudson Labour Party Candidate
Gaywood Clock John Leonard Collop Labour Party Candidate
Gaywood North Bank Sandra Elizabeth Collop Labour Party Candidate
Angie Dickinson The Conservative Party Candidate
Joshua Adam Lowe The Conservative Party Candidate
Heacham Stuart Graham Dark The Conservative Party Candidate
Terry Parish
Hunstanton Robert Paul David Beal
Carol Ann Bower The Conservative Party Candidate
Massingham with Castle Acre Jim Moriarty
Methwold Alun Thomas McKellar Ryves
North Downham Andy Bullen
North Lynn Ben Jones Labour Party Candidate
Andy Tyler Labour Party Candidate
Snettisham Ian Frank Devereux The Conservative Party Candidate
South & West Lynn Charles Edward Joyce Labour Party Candidate
Alexandra Elvina Kemp
South Downham Don Tyler The Conservative Party Candidate
Springwood Jo Rust Labour Party Candidate
St Margaret`s with St Nicholas Lesley Bambridge The Conservative Party Candidate
Francis Leonard Bone Labour Party Candidate
Terrington Paul Steven Kunes The Conservative Party Candidate
Sandra Jane Squire
The Woottons Greville Patrick Charles Howard of Rising, Lord The Conservative Party Candidate
Graham Robin Middleton The Conservative Party Candidate
Elizabeth Anne Nockolds The Conservative Party Candidate
Tilney, Mershe Lande & Wiggenhall Barry Ayres The Conservative Party Candidate
Brian Winston Charles Long The Conservative Party Candidate
Upwell & Delph David John Pope
Colin Neil Trevor Rose
Walsoken, West Walton & Walpole Richard Peter Blunt The Conservative Party Candidate
Julian David Kirk The Conservative Party Candidate
Watlington Jim Bhondi
West Winch Peter Charles Temple Gidney The Conservative Party Candidate
Simon Leslie Nash
Wissey Colin Talbot Sampson The Conservative Party Candidate